Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ekstremalna Liga Zagłębia w skateparku w Jaworznie

 
Deskorolki, rowery i rolki zawładnęły skateparkiem na Podłężu w środę po południu. Ekstremalna Liga Zagłębia przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Sportu zorganizowała zawody w ramach ligi. Turnieje odbywają się regularnie w różnych miastach województwa. W środę padło na Jaworzno. Kilkudziesięciu zawodników zgłosiło się do poszczególnych konkurencji, a ich zadaniem było zaprezentowanie jak najlepszych trików podczas minutowych przejazdów. Każdy z przejazdów kończył się tzw. best trickiem -- czyli każdy z uczestników prezentował to, co potrafi najlepiej. Tu największe owacje dostał jeden z jaworznian, który na swoim bmxie wykonał karkołomny przejazd po poręczy. Każdy z zawodników wykonywał dwa przejazdy, które oceniało jury. W trakcie każdej z prób na bieżąco komentowano triki, które wykonuje zawodnik. Było ekstremalnie, ale zwrócono uwagę na bezpieczeństwo. Do zawodów przyłączyło się Centrum Edukacji Zawodowej „Cargo", które prezentowało pokazy pierwszej pomocy. Zawody przyciągnęły nie tylko jaworznian -- bardzo chętnie zapisywali się mieszkańcy innych miast. Dodatkowo Ekstremalna Liga Zagłębia przyciągnęła sporo widzów, którzy przyglądali się akrobacjom. Nie zabrakło najmłodszych, którzy w przyszłości chcieliby spróbować swoich sił w ekstremalnej jeździe, czy to na rowerze, bmxie czy rolkach. W konkurencji rolek wygrał Tomasz Ryba, drugie miejsce zajął Eryk Pilch, a trzecie Bartek Czarnecki. W kategorii deskorolek zwyciężył Stanisław Obora, drugie miejsce przyznano Przemkowi Wardęga, a trzecie Szymonowi Kusiowi. W BMXach zwyciężył Adam Krupa, wyprzedzając Artura Ziętka i Maxa Marusiaka. Dla zawodników i amatorów ekstremalnej jazdy mamy bardzo dobrą wiadomość. Wkrótce w mieście powstanie nowy skatepark, a to wszystko dzięki pomysłowi pani Anny Furman, która zgłosiła swój projekt w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Jeżeli projekt przejdzie przez wszystkie konieczne procedury zostanie wybudowany na Borach, bo w tym obszarze został złożony.

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2014-07-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola