Belka
Niedziela, 5 Maja 2024   imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Garbarnia - zapachy, kontrole, wyjaśnienia…

Data publikacji: 2019-07-01, Data modyfikacji: 2019-07-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Sąsiedztwo Garbarni jest uciążliwe dla mieszkańców Szczakowej. Szczególnie w okresie letnim dobiegająca z zakładu nieprzyjemna woń potrafi być wyjątkowo uciążliwa. Urzędnicy i Straż Miejska przeprowadzają kontrole, a garbarnia wyjaśnia, że stosowane substancje chemiczne są atestowane. Ważnym etapem w temacie uciążliwości zapachowych będzie kolejne spotkanie ws. Garbarni, w którym weźmie udział m.in. przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.    Zarówno urzędnicy, jak i Straż Miejska, reagują na skargi mieszkańców dotyczące uciążliwości generowanych przez Garbarnię. W odpowiedzi na zgłoszenia prowadzone są kontrole, swoje działania w sprawie prowadzi też Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach, często też o współpracę proszone są inne jednostki, np. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.   W Urzędzie Miejskim odbywają się też regularnie spotkania zainteresowanych mieszkańców z Prezydentem Miasta i urzędnikami jednostek zaangażowanych w problem. Kolejne jeszcze w pierwszej połowie lipca.   Jeszcze w czerwcu, o czym pisaliśmy na naszym profilu na FB, przeprowadzono kontrolę w czasie której odkryto trwające prace budowlane, pozostawiony zanieczyszczony osad w pojemniku przy magazynie oraz kontener z obrzynkami obok hali mokrej. Dodatkowo drzwi do hali mokrej były otwarte, co miało wpływ na uciążliwości zapachowe. Jak udało nam się ustalić, katowicki WIOŚ również prowadzi swoją kontrolę działalności Garbarni.   Pod koniec czerwca do Wydziału Ochrony Środowiska UM wpłynęło pismo od Garbarni, z informacją o atestach posiadanych przez substancje stosowane do garbowania skór oraz stałym unowocześnianiu linii produkcyjnej. Zarząd zakładu utrzymuje, że uciążliwości zapachowe spowodowane stosowanymi substancjami nie przekraczają norm. Czy faktycznie? Tego dowiemy się podczas lipcowego spotkania.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=10973
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

    Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola