Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jaworznianie medalistami Mistrzostw Polski Kata w judo

Data publikacji: 2018-12-13, Data modyfikacji: 2018-12-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Judo pochodzi z Japonii. Jego twórcą był profesor Jigoro Kano, który zebrał i ulepszył chwyty ju-jitsu nadając im nową formę. Kano usunął z ju-jitsu elementy mogące zagrozić zdrowiu lub życiu wprowadzając nowe, stworzone przez siebie chwyty. Nazwę Judo można tłumaczyć jako „drogę do zwinności”, Ju – zwinnie, Do – droga.    Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno od kilku lat szkoli dzieci i młodzież w dyscyplinie olimpijskiej judo i dzięki systematycznej pracy regularnie zdobywa medalowe pozycje na matach w całym kraju. Po licznych zwycięstwach w turniejach dzieci i młodzików przyszedł czas na starty w klasie juniorów oraz seniorów. W dniu 09 grudnia w hali sportowej w Piasecznie zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski Form Kata w Judo. W turnieju organizowanym przez Polski Związek Judo udział wzięli przedstawiciele klubów z całej Polski w konkurencjach nage-no-kata, katame-no-kata, goshin-jutsu, kime-no-kata oraz ju-no-kata, w tym cztery pary z Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno. Jako pierwsi na macie stanęli Aleksandra Masternak i Hanna Kałuża w grupie wiekowej U16 oraz Arkadiusz Małek i Patryk Urban w grupie wiekowej U21. Młodzi sportowcy z Jaworzna bardzo dobrze zaprezentowali przygotowane układy technik i z wysokim wynikiem punktowym zajęli kolejno czwarte i piąte lokaty. Po udanych startach naszej młodzieży na macie stanęły dwie pary seniorów Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno. Bartosz Machna i Dawid Kajdy rywalizowali w konkurencji nage-no-kata, która jest praktyczną ilustracją teoretycznych podstaw rzutów oraz pryncypiów ataku i obrony w pozycji stojącej. Doświadczeni trenerzy kolejny raz pokazali bardzo wysoką formę i stanęli na trzecim stopniu podium Mistrzostw Polski Kata w Judo. Drugą parą na macie byli Łukasz Proksa i Marek Tarabura w konkurencji katame-no-kata, która jest praktyczną ilustracją teoretycznych studiów ataku i obrony w parterze. Jaworzniccy szkoleniowcy nie zawiedli i po bardzo udanym występie uplasowali się na wysokiej piątej lokacie. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych w zbliżających się Pucharach Polski Ju-jitsu oraz Judo. Zarząd Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno pragnie podziękować Referatowi Kultury i Sportu Urzędu Miasta Jaworzna za wsparcie, dzięki któremu klub swoją ofertą szkoleniową obejmuje coraz szerszą rzesze sympatyków sportów walki w Jaworznie. Sukces trenerów oraz zawodników z Jaworzna z pewnością będzie zachętą i motywacją dla młodych ludzi, którzy na treningach mogą w koleżeńskie atmosferze podnosić swoje umiejętności w samoobronie i walce sportowej Judo oraz Ju-jitsu. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.   IPRA

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=10114
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola