Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kierowca PKM Jaworzno wyprosił pasażera z autobusu?

 
Według danych, jakie posiada MSWiA, w Polsce od 27 listopada do 1 grudnia z powodu wychłodzenia organizmu zmarło 16 osób. W większości wypadków były to osoby bezdomne, koczujące w pustostanach czy kanałach ściekowych. Niskie temperatury nie ominęły również Jaworzna. Jak informowaliśmy kilka dni temu – kiedy temperatury spadają poniżej zera, jaworznicka noclegownia dla osób bezdomnych jest przepełniona i dosłownie pęka w szwach. Miejsc noclegowych jest około siedemdziesięciu i część osób bezdomnych śpi na korytarzach, a w szczytowych momentach śpią dosłownie wszędzie, nawet w kuchni. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy są wrażliwi na los osób bezdomnych. Z redakcją portalu Jaw.pl skontaktowała się czytelniczka, w korespondencji czytamy m.in. Do redakcji: "29.11 br. w godzinach wieczornych wracając autobusem z Katowic, byłam świadkiem, jak pan kierowca podniesionym głosem wyprosił z autobusu człowieka bezdomnego, ponieważ (ten) nie posiadał biletu. Ten pan nie zakłócał spokoju, nie stwarzał żadnych problemów, potulnie wyszedł z autobusu. Być może, było to jedyne miejsce, gdzie ten człowiek mógł się ogrzać (temperatura wynsiła wtedy około -7'C)." Chcąca zachować anonimowość autorka listu pyta też, czy biorąc pod uwagę obecne ceny biletów w jaworznickim PKM, przewoźnik był narażony na aż tak wielką stratę?

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2018-12-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola