Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miejskie inwestycje w Jaworznie - odwiedziliśmy plac budowy

 
Prawdopodobnie każdy, zauważył już w centrum Jaworzna powstające nowe konstrukcje. Sprawdziliśmy co słychać na placu budowy. Jedna z charakterystycznych konstrukcji znajduje się tuż przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Mickiewicza. Jedni zdążyli już nazwać ją namiotem, inni skrzydłami. A jak jest naprawdę? Nowo powstała konstrukcja to nic innego jak dach parkingu dla rowerów. W okresie zimowym służyć ma też jako dach dla lodowiska. Parking będzie duży. Jego gabaryty z pewnością wpisują się w zamysł jego pomysłodawców, aby już niebawem mieszkańcy Jaworzna coraz chętniej przesiadali się z samochodów na rowery. Potwierdzeniem tej koncepcji jest też oczywiście oddana niedawno do użytku Velostrada i pomysł na wprowadzenie w Jaworznie sieci rowerów miejskich, w tym – rowerów elektrycznych. Choć prace remontowe hali MCKiS wciąż trwają, już widać ich efekty. Hala zdecydowanie zmieni swój wizerunek a, co istotne - nowa, nowoczesna elewacja pokryta zostanie systemem iluminacji świetlnej. Na nowe zagospodarowanie terenu składają się też częściowa wymiana nawierzchni utwardzonych w bezpośrednim sąsiedztwie termomodernizowanego obiektu i wprowadzenie niewielkich zieleńców przy fragmentach elewacji. W zakresie inwestycji uwzględniono również rozbudowę budynku hali o dwa magazyny sprzętu sportowego. Widać również postęp prac związanych z budową parkingu przy hali MCKiS wraz z kładką nad ul. Grunwaldzką. Według założeń projektowych obszar ten umożliwiał będzie zaparkowanie 92 pojazdów i wyposażony zostanie w stanowiska do ładowania akumulatorów w samochodach elektrycznych. Powstająca właśnie kładka ma pełnić funkcję pieszo-rowerowego połączenia hali widowiskowo-sportowej z powstającym centrum przesiadkowym.

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2018-11-02, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola