Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowa przestrzeń dla odpadów wielkogabarytowych w Jaworznie

 
Choć początki mogły wydawać się trudne, coraz więcej osób sumiennie podchodzi do segregowania swoich odpadów. Pamiętamy, że wybrane rodzaje odpadów trafiać mają do kontenerów o określonym kolorze. Do niebieskich trafiają odpady papierowe - gazety, ulotki, tektury oraz zrobione z nich opakowania. Plastikowe butelki, plastikowe opakowania po produktach spożywczych, puszki po napojach i konserwach do pojemników żółtych. Do zielonych kontenerów wrzucamy szklane butelki i słoiki a do czarnego – to, czego nie udało się nam posegregować z wyjątkiem gorącego popiołu, odpadów biodegradowalnych i gruzu poremontowego. Choć stosowne instrukcje wiszą na każdym stanowisku kontenerowym należącym do jaworznickiej SM Górnik – wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy nieodpowiednie śmieci trafiają do nieodpowiednich kontenerów. Na szczęście – sytuacji takich jest coraz mniej. Problemem okazało się również składowanie odpadów wielkogabarytowych. Faktycznie – już samo wyniesienie zużytej kanapy czy szafy z mieszkania może być problemem. A kiedy już udało nam się przetransportować niepotrzebne meble do wiaty śmietnikowej, zazwyczaj okazywało się, że nie ma już przy niej miejsca. Zdarzało się, że zostawione tam odpady wielkogabarytowe były przewracane czy wywlekane bezpośrednio z miejsca ich składowania. Również z tym problemem postanowiła uporać się SM Górnik. Doskonałym rozwiązaniem problemu okazały się dodatkowe, dobudowane do już istniejących wiat stanowisk kontenerowych – boksy na odpady wielkogabarytowe. Choć przestrzeń jest teraz ogrodzona i pozornie mniejsza to w boksach nadal mieści się spora ilość odpadów. Co więcej – nowe boksy wręcz zachęcają do układania odpadów wielkogabarytowych, a to w znacznym stopniu poprawia estetykę przyblokowych podwórek.

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2018-08-21, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola