Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszy dzień energetycznej zabawy - galeria zdjęć!

Data publikacji: 2018-09-01, Data modyfikacji: 2018-09-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Niesamowite instalacje świetlne w Parku Zielona, barwne iluminacje na kamienicach w Rynku oraz bajeczne projekcje multimedialne to tylko niektóre z atrakcji, jakie mogliśmy oglądać w piątek na rozpoczęcie jubileuszu 120-lecia energetyki w Jaworznie. Weekend pełen światła otworzył TAURON Night Biking, który wyruszył z Rynku po godzinie 20:40. Niecodzienną atrakcją dla cyklistów był przejazd przez mury Elektrowni III. Jaworznianie zebrani w piątkowy wieczór poznali Jaworzno w zupełnie nowej odsłonie. W parku Zielona wokół drzew ożywionych kolorami pojawiły się surrealistyczne rzeźby rodem z bajki. W przeciągu dnia wyrosły niesamowitych rozmiarów świetliste grzyby, a wśród koron drzew pojawiły się meduzy! Wgłąb tego niesamowitego parku można było spotkać jeszcze neonowe koty czy migoczące ważki. W dzisiejsze (sobotnie) od godzin południowych wydarzenia będą trwały w najlepsze. Chętni będą mieli okazję, aby ponownie zwiedzić mury Elektrowni. Z kolei na rynku na całe rodziny czekać będzie szereg atrakcji – warsztaty i zabawy dla najmłodszych oraz koncerty. W samo południe ruszy gra miejska, do której organizatorzy zapraszają zespoły liczące od 3 do 5 osób (w każdym zespole musi znaleźć się przynajmniej jeden uczestnik w wieku 5-13 lat). Akcja gry toczyć się będzie w magicznej Krainie Dobrej Energii. –Dzięki Dobrej Energii mieszkańcy wiedli spokojny i radosny żywot. Do czasu aż w Krainie wszystko się popsuło. Pogrążona w mroku Kraina wypatruje wybawców. Na pomoc mieszkańcom ruszają Naukowe Ekipy Naprawcze złożone z najtęższych choć niewielkich jeszcze głów. Podczas trzygodzinnej akcji muszą rozpoznać uszkodzenia, wymyślić jak usunąć usterki i – jeśli to możliwe – naprawić co trzeba. Tylko wtedy uda się rozświetlić Krainę… Od godziny 13:00 scena będzie roić się od lokalnych artystów, na czele z Basią Janygą czy zespołem Blunt Razors. Wieczorem Rynek znów rozbłyśnie niczym Las Vegas świetlistymi kolorami. Na samo zakończenie przygotowano efektowny multimedialny spektakl, który idealnie zwieńczy to niebywałe wydarzenia.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9221
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola