Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszy dzień Komisji Zarządów Transportu za nami

Data publikacji: 2018-09-11, Data modyfikacji: 2018-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Dobiegły końca obrady Komisji Zarządów Transportu Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, zorganizowanej w Jaworznie. Wśród prelegentów nie zabrakło Prezydenta Miasta i przedstawicieli Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, którzy udowodnili, że nasze miasto jest liderem w zakresie wielu rozwiązań związanych z komunikacją miejską. Obrady Komisji otworzył Prezydent Miasta, Paweł Silbert, który opowiedział o drodze, jaką przeszła jaworznicka komunikacja miejska, by dziś móc zaoferować pasażerom atrakcyjną i konkurencyjną ofertę. W pierwszym bloku tematycznym, poświęconym współpracy międzygminnej, wystąpił Kierownik Działu Transportu i Infrastruktury w jaworznickim MZDiM. Opowiedział on o współpracy gminy Jaworzna z ZK KM Chrzanów. Pozostałe prelekcje w tym bloku dotyczyły zmian w organizacji transportu miejskiego na terenie Metropolii oraz współpracy gmin w Metropolii Zatoki Gdańskiej. Drugi blok tematyczny dotyczył systemów taryfowych. Tomasz Tosza z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów opowiedział o abonamencie na komunikację publiczną w Jaworznie i odejściu od biletu na rzecz nowoczesnych rozwiązań, takich jak aplikacja czy Open Payment System. Drugim poruszonym tematem był system taryfowo-biletowy w Poznaniu. W ostatniej części obrad Marcin Koziarz z Urzędu Miejskiego w Jaworznie opowiedział o autonomizacji transportu publicznego i tym, czym nasze miasto może się szczycić – elektromobilności. Dodatkowym punktem obrad była prezentacja o tym, jak nasza infrastruktura drogowa wpływa na bezpieczeństwo i minimalizację śmiertelnych wypadków. Organizatorem wydarzenia jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej przy współudziale Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie. Sponsorami Komisji Zarządów Transportu są Refunda, Solaris i Statima.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9437
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola