Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WOŚP 2019. Kto tym razem wylicytuje popularne rondo?

Data publikacji: 2019-01-10, Data modyfikacji: 2019-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Już po raz dziesiąty w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wylicytować rondo w centrum Jaworzna. Kto tym razem wymyśli nazwę? To już tradycja, że co roku można wziąć udział w aukcji i nabyć prawo do czasowego nazwania ronda znajdującego się w centrum Jaworzna. – Zwycięzca licytacji otrzyma symboliczny akt własności i będzie miał prawo do zamieszczenia na tablicy ustawionej na terenie ronda imienia i nazwiska lub nazwy firmy – wyjaśnia prezydent Paweł Silbert. – Tabliczka będzie zawierała również informację, że rondo zostało zlicytowane podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dodaje. Przypomnijmy, że od czterech lat znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej rondo nosi nazwę Bańki Mydlanej. Nazwę tę w ubiegłym roku po raz kolejny wylicytował za 12 522 zł Jakub Bochenek z firmy Tuban Bańki. 2010 – Rondo Energetyków i Górników W 2010 roku skrzyżowanie zyskało miano Energetyków i Górników. Prawo do nazwy na cały rok wykupił za 61 tys. złotych Południowy Koncern Energetyczny (dziś Tauron Wytwarzanie). 2011 – Rondo Magików W 2011 roku nazwę kupiła meblarska firma Meblomag. Zapłaciło za to 10 100 złotych. Patronem skrzyżowania zostali… Magicy. 2012 – Rondo Intern@utów W 2012 roku rondo wylicytowała jaworznicka firma Art-Com za 10 300 złotych. Rondo przejęli na rok Intern@uci. 2013 – Rondo Smoków W 2013 roku jaworznickie rondo stało się sławne w całej Polsce. Wszystko dzięki SKOK Jaworzno, które za 12 100 złotych wygrało licytację i postawiło na dość oryginalną nazwę. Na skrzyżowaniu pojawiły się bowiem małe kolorowe potworki. 2014 – Rondo Jeffa Hannemana W 2014 roku patronem ronda został Jeff Hanneman z zespołu Slayer. Nazwę znów wylicytowała firma Art-Com za 15 800 złotych. Nazwa ta wzbudziła jednak wiele kontrowersji. Niektórym mieszkańcom nie podobało się to, że skrzyżowanie nawiązuje do nazwiska metalowego muzyka. 2015 – Rondo Baniek Mydlanych W 2015 roku w Jaworznie było rondo Baniek Mydlanych. Prawo do nadania takiej nazwy zyskała firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych. Za 13 433 złotych. 2016 – Rondo Baniek Mydlanych W 2016 roku rondo po raz kolejny wylicytowała firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych. Tym razem za 12 890 zł. Rondo nie zmieniło jednak swojej nazwy. 2017 – Rondo Bańki Mydlanej W 2017 roku rondo po raz trzeci za 22 200 złotych zakupiła firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych i rondo zmieniło nazwę na Rondo Bańki Mydlanej. 2018 – Rondo Bańki Mydlanej W 2018 roku rondo po raz czwarty za 12 522 złotych wylicytowała firma Tuban Bańki i rondo nie zmieniło swojej nazwy. TUTAJ MOŻESZ LICYTOWAĆ RONDO WOŚP W JAWORZNIE Artykuł WOŚP 2019. Kto tym razem wylicytuje popularne rondo? pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=41168
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola